TROFEUL ”URSULETUL DE AUR”, CÂȘTIGAT DE O BĂIMĂREANCĂ

Festivalul National de Muzica Usoara pentru Copii ”Ursuletul de Aur” si-a desemnat castigatorii.Concurentii din Baia Mare au obtinul doua din cele trei trofee acordate la aceasta editie a concursului.

 

 

TROFEUL DE PLATINĂ –  FESTIVALUL NAŢIONAL DE MUZICĂ UŞOARĂ “URSULEŢUL DE AUR” BAIA MARE 2017

OANA LAURA-GABRIELAPalatul Copiilor Baia Mare

– Categoria 5 de vârstă 16-18 ani

 

TROFEUL DE AUR – FESTIVALUL NAŢIONAL DE MUZICĂ UŞOARĂ “URSULEŢUL DE AUR” BAIA MARE 2017

NICULAE MARIA-ALEXIA – PC Piteşti / Asociaţia“Musicando” Piteşti

– Categoria 3 de vârstă 10-12 ani

 

TROFEUL DE ARGINT – FESTIVALUL NAŢIONAL DE MUZICĂ UŞOARĂ “URSULEŢUL DE AUR” BAIA MARE 2017

VOICU MARIA-LUIZA – Palatul Copiilor Baia Mare

– Categoria 3 de vârstă 10-12 ani

 

PREMIUL ASOCIAŢIEI EURO MARA EVENTS

LEŞE VIVIANAPalatul Copiilor Baia Mare

– Categoria 4 de vârstă 13-15 ani

 

PREMIILE  I :

  • Condila Robert Marius – Clubul Copiilor sector 5 Bucureşti – categ. 5-6 ani
  • Dariana Stănică –Şc.Gimn.“Anton Pann” Râmnicu Vâlcea – categ. 7-9 ani
  • Briana Magdaş – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ.7-9 ani
  • Adina Lavinia Bostan – Asociaţia Cultural Artistică Voces Galaţi – 7-9 ani
  • Vrabie Mayra – Şcoala “Ioan Băsgan”Focşani – categ. 7-9 ani
  • Codreanu Amalia Veronica – Asoc. Cultural Artistică Voces Galaţi –10-12 ani
  • Patricia Crişan – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ.10-12 ani
  • Niţă Maria Elisabeta – Palatul Copiilor Baia Mare – categ.10-12 ani
  • Muthu Astrid-Teodora – Palatul Copiilor Oradea – categ. 10-12 ani
  • Socaci Jasmine Miruna – Asoc. Cult.“ My Music Art”Oneşti– categ. 13-15 ani
  • Bulgaru Ioana – Asoc. Cultural Artistică Voces Galaţi – categ. 13-15 ani
  • Cozma Alexandra – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Foriş Elena – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Cîndea Andreea Alexandra – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 16-18 ani
  • Grădinaru Marina Georgiana – Asociaţia ”My Music Art” Oneşti –16-18 ani
  • Florescu Alexia – Insieme Music School Baia Mare – categ. 7-9 ani

 

PREMIILE II :

  • Ilinca Niţă – Grădiniţa “Happy Days”Corbeanca, Ilfov – 5-6 ani
  • Sara Roman – Asociaţia “Star Vivere” Oradea – categ. 5-6 ani
  • Lorena Izabela Galea – Şc.Gimnazială „Aurel Vlaicu” Arad – 7-9 ani
  • Stănciuleasa Diana Maria – PC Piteşti / Asociaţia“Musicando”Piteşti – 7-9 ani
  • Comisan Sara Mara – Teoretic “Al.Vlahuţă”Bucureşti – categ. 7-9 ani
  • Iorgu Luca Adrian –Corul de copii“Sunetul muzicii”Corbeanca, Ilfov -10-12 ani
  • Doana Ana Maria Christiana- Şc. Gimnazială Traian Craiova – 10-12 ani
  • Grup vocal “Ştrengăriţele” – Palatul Copiilor Baia Mare 10-12 ani
  • Moise Natalia Elena – Asociaţia “Sunetul muzicii” Bucureşti – categ. 10-12 ani
  • Andronescu Giulia – Şc.” Ioan Cîmpineanu” Câmpineanca–Vrancea  -10-12 ani
  • Cordea Giorgiana– Asociaţia “Star Vivere” Oradea – categ. 10-12 ani
  • Cătălin Budea – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Tarcău Mara Cristiana – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Roman Iulia Raluca – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 16-18 ani
  • Bozga Iulia – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 16-18 ani

 

PREMIILE III :

  • Turda Ioana Elena – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 7-9 ani
  • Condila Iulia Ştefania – Şc.Gimnaz. nr. 280 Bucureşti – categ. 7-9 ani
  • Adalia Ani – Şc.Gimn.Emil Racoviţă Cluj Napoca – categ. 7-9 ani
  • Moldovan–Maniu Victor – “Classus Art Promotion”Cluj Napoca – 7-9
  • Weis Adelaide – PC Piteşti / Asociaţia “Musicando” Piteşti – categ. 10-12 ani
  • Ilinca Dinu – Corul de copii “Sunetul Muzicii”Corbeanca, Ilfov- categ. 10-12 ani
  • Deac Mara – Insieme Music School Baia Mare – categ. 10-12 ani
  • Inna Rus – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 10-12 ani
  • Rednic Diana Maria – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 10-12 ani
  • Bănilă Andreea Elena –Asociaţia Culturală “My Music Art”Oneşti –13-15 ani
  • Miruna Mureşan – Asociaţia Star Vivere Oradea  – categ. 13-15 ani  
  • Grup vocal “Glas de clopoţei”– Palatul Copiilor Baia Marecateg.13-15 ani
  • Oșanu Gabriela – Palatul Copiilor Baia Marecateg.13-15 ani
  • Truţă Ionela Minodora -PC Miercurea Ciuc–C.C.TOPLIŢA – categ.16-18 ani
  • Crăciun Costina Elena – Asoc.Cult.“My Music Art”Oneşti – categ.16-18 ani

 

MENŢIUNI :

 

  • Bechir Briana – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 7-9 ani
  • Milea Giulia Maria – Cultural Artistică Voces Galaţi –7-9 ani
  • Suliţanu Denis Cristian – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 7-9 ani
  • Daria Medeea Carpiuc – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 7-9 ani
  • Filip Mut – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 7-9 ani
  • Racu Delia Andreea – Culturală “My Music Art”Oneşti – categ. 10-12 ani
  • Cioara Ştefania Roberta – Şc.Gimnaz.”Al.Vlahuţă” Focşani – categ. 10-12 ani
  • Cezara Găvruţă – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 5-6 ani
  • Novac Iulia – Şcoala “Ioan Băsgan” Focşani – categ.10-12 ani
  • Leșe Viviana – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Denisa Paul – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 13-15 ani
  • Ursache Diana Elena – Asoc.Culturală “My Music Art”Oneşti – categ.13-15 ani
  • Bumb-Dragoş Alessia – Palatul Copiilor Baia Mare – categ. 13-15 ani
  • Perţa Livia – Şcoala Pop.Arte “Liviu Borlan” Baia Mare – categ. 16-18 ani
  • Pintican Eliza Daria – Insieme Music School Baia Mare – categ.7-9 ani

 

PREMII SPECIALE :

  • Ana Burescu – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 7-9 ani
  • Petrescu Rebeca – Asoc. “Sunetul Muzicii” Baloteşti – categ.7-9 ani
  • Patricia Dunca – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 7-9 ani
  • Dinu Anne Marie – Asociaţia “Sunetul muzicii” Bucureşti- categ. 7-9 ani
  • Comănescu Miruna – Şc.”Duiliu Zamfirescu” Focşani – 7-9 ani
  • Duet “TWO EKKO” – Kazibo Music – categ. 10-12 ani
  • Balaş Andrada Ioana – PC Piteşti / Asociaţia “Musicando” Piteşti – 10-12 ani
  • Velker Giulia Denisa – Şc.Pop.de Arte „L.Borlan” Baia Mare – categ.10-12 ani
  • Horbacs Antonia Maria – Palatul Copiilor Oradea – categ. 10-12 ani
  • Lungu Ariana Raluca –– Palatul Copiilor Baia Mare -categ. 10-12 ani
  • Zanele din Maramu’- Palatul Copiilor Baia Mare-categ 7-8 ani
  • Soana Nicolae Cristian – Clubul Copiilor Sector 5 Bucureşti – categ.10-12 ani
  • Valentina Rossi – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. categ. 10-12 ani
  • Mureşan Patrick – Insieme Music School Baia Mare – categ. 10-12 ani
  • Bogdănescu Lorena Ştefania –Asoc.Cult.“My Music Art”Oneşti –13-15 ani

 

 

Premii speciale ale Palatului Copiilor Baia Mare :

  • Codrea Diana Maria Nadia -Lic.Pedag.“Regele Ferdinand”Sighetu Marmaţiei
  • Darius Dunca – Asociaţia Star Vivere Oradea – categ. 5-6 ani

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.