Poziția PSD privind prețurile la energia electrică este că se impune o „REGLEMENTARE” a prețurilor.
Subvențiile alocate acum de stat au dus la o creștere semnificativă a tarifelor din partea unor companii, fără ca acest lucru să fie justificat, atrage atenția deputatul PSD de Maramureș, Gabriel Zetea.