CSM ȘTIINȚA PRIMEȘTE VIZITA ECHIPEI STEAUA BUCUREȘTI

CSM Stiinta Baia Mare disputa primul meci de pe teren propriu din acest an. Echipa baimareana de rugby primeste vizita formatiei Steaua Bucuresti, intr-un meci programat maine, cu incepere de la ora 14.00.

CSM Știința Baia Mare – Steaua București

SuperLiga de rugby etapa 12
Sâmbătă 22 aprilie, ora 14.00 – Arena Zimbrilor Baia Mare

Arbitrii: Ionuț Bodea (Galați), Răzvan Vasiliu (București), Ciprian Costache (Iași)
Observator: Bogdan Budișteanu (Iași)
Arbitrul nr 4: Cristian Stoica (Baia Mare)
Arbitru video: Cristian Răduță (Brașov)
Comisar citare: Mihai Irimia (București).

Echipele probabile:

CSM Știința Baia Mare: 15.Luke Samoa, 14.Sikuea Taliauli, 13.John Leiataua, 12.Sione Fakaosilea, 11.Michael Doneghan, 10.Taniela Maravunawasawasa, 9.Bidzina Shamkaradze-cpt, 1.Mihai Dico, 2.Iuri Natriashvili, 3.Paul Rusu, 4.Marius Dănilă, 5.Dumani Mtya, 6.Sean Morrell, 7.Johannes Van Heerden, 8.Răzvan Ailenei
Rezerve: 16.Florin Bârdașu, 17.Silviu Suciu, 18.Marius Pocriș, 19.Andrei Iurea, 20.Cristian Chirică, 21.Alexandru Țiglă, 22.George Oprea, 23.Ionuț Botezatu

Antrenori: Eugen Apjok, Vasile Lucaci

Steaua București: 15.Sabin Strătilă, 14.Robert Neagu, 13.Sunita Palu Fihaki, 12.Florin Vlaicu, 11.Ionuț Dumitru, 10.Oneone Patelesio, 9.Florin Surugiu, 1.Nicolae Nere, 2.Sakalia Sosefo, 3.Vlad Bădălicescu, 4.Mikheil Archuashvili, 5.Ilia Surguladze, 6.Kuselo Moyake, 7.Viorel Lucaci-cpt, 8.Eseria Vueti
Rezerve: 16.Cristi Cornei, 17.Marius Lungu, 18.Alexandru Gordaș, 19.Bogdan Doroftei, 2.Vali Mototolea, 21.Grigoraș Diaconescu, 22.Robert Dascălu, 23.Dennis Perju
Antrenori: Cristian Petre, Marcel Mihalache.

Programul etapei a 12-a:

CSM Știința Baia Mare – Steaua București (sâmbătă, 22 aprilie, ora 14.00)
Politehnica Iași – Dinamo București (duminică, 23 aprilie, ora 14.00)
Timișoara Saracens – Universitatea Cluj (marți, 25 aprilie, ora 11.00)
CSM București stă în această rundă.

Clasamentul SuperLigii:

1. Steaua București 43 puncte (10 jocuri)
2. CSM Știința Baia Mare 31p (8j)
3. Timișoara Saracens 30p (8j)
4. Dinamo București 16p (9j)
5. Politehnica Iași 13p (10j)
6. CSM București 13p (10j)
7. Universitatea Cluj 9p (10j).

Faci un comentariu sau dai un răspuns?

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.