Coronavirusul face în continuare victime în Maramureș.
Datele oficiale arată că doi bărbați de peste 60 de ani, care prezentau comorbidități, au murit de COVID-19. Cu aceștia, numărul deceselor produse de Sars COV-2 se ridică, în județul nostru, la 121.